Infrastructure Architect

Infrastructure architect,
Infrastrukturální architekt je hlavním nositelem principů a řešení infrastruktury celé společnosti
Infrastrukturální architekt spolu s útvarem infrastruktury a specialisty buduje infrastrukturní systémy společnosti.

Hlavní pracovní náplň
1) Definice infrastrukturální strategie a patternů a pravidel použití infrastrukturních technologií
2) Návrh infrastrukturální solution architektury pro projekty a dopadová analýza do infra týmů
3) Adopce nových technologií a decommisioning nepodporovaných
4) Technický návrh a dohled nad realizací jednotlivých infrastrukturních řešení v útvaru Infrastruktury
5) Kooperace s regionálními složkami v případě participace na regionálních projektech
6) Navrhuje přístup k realizaci a provozu infrastrukturních změn v kontextu požadavků na automatizaci infrastruktury
7) Definuje životní cyklus infrastrukturních celků, procesů a metodik, které jej řídí
8) Evangelizace povědomí o infrastruktuře a technologiemi napříč společností i projekty

Infrastrukturní architekt spolupracuje na návrhu architektury s Enterprise architekturou a Solution Architekturou a Securitou, tak aby navrhovaná řešení byla v celkovém souladu jak infrastruktury, tak aplikačních částí.

Scope
- Prostředí multicloudu (OnPremise – 2 DC, Private Cloud (OKD/OCP), Azure, v budoucnu AWS, SaaS řešení)
- Technologie OS (Win/Rhat), DBA(mssql, ora, postgre, mongo), SAN, Storage, Backup, Azure IaaS/PaaS/Saas + Síťová konetivita, monitoring & logging (izinga, mkcheck, azure LAS)
- Principy
  • High-availability a Disaster recovery topology readiness
  • Automatizace (Terraform, Ansible, Gitlab, Azure DevOps)
  • Škálování multicloudu a kontejnerizace (Openshift, OKD)

Požadujeme:
- znalosti návrhových vzorů infrastruktury v Enterprise prostředí
- znalost operačních systémů, databází, HW, SAN, diskových polí, zálohování, monitoringu znalost cloudových služeb (Azure, AWS…)
- praktické znalosti s tvorbou infrastrukturálního designu
- silné komunikační schopnosti a strukturované myšlení
- praktické znalosti v oblasti SOA (Service Oriented Architecture)
- samostatnost, ale i schopnost efektivně komunikovat v týmu
- analytické a systémové myšlení, aktivní přístup
- spolehlivost a smysl pro detaily
- chuť učit se nové věci
- Aktivní angličtinu slovem i písmem
- Flexibilní a Racionální přístup k jednotlivým tématům

Nabízíme:
- Stabilní firma se silným finančním zázemím
- Dlouhodobá spolupráce
- Tým příjemných profesionálních kolegů, kteří Vám pomůžou se zapracováním
- Kontakt s nejmodernějšími technologiemi a novými trendy z oblasti telekomunikací
- Možnost realizovat se v oblasti IT
- Každodenní pestrou a dynamickou práci #1166937
Click here to access HAYS Privacy Policy, which provides detailed information on how we use and protect your personal information, and your rights in relation to this.

Summary

Job Type
Contract
Industry
Telekomunikace
Location
Praha
Specialism
Infrastructure
Ref:
1166937

Talk to a consultant

Talk to Ondrej Litavsky, the specialist consultant managing this position, located in Praha

Telephone: +420 773 746 532